Ingredienser:

150 g stekt kylling i biter
150 g lammekjøtt i biter
150 g grovhakket champignon
150 g rensede reker
1 hakket løk
1 hakket rød paprika
4 ss soyasaus
1 ss hvetemel
1 buljongterning
3 dl fløte
5 fedd presset hvitløk
1 ss karri
1 ss chilipulver
1 ss kummin
2 ss tomatpure
olivenolje til steking
vann

Tilberedning:

Kylling, lammekjøtt og champignon freses hver for seg, og legges i en bolle etterhvert som det blir ferdig. Løk og paprika stekes Derettes siles fettet fra og has i en jerngryte. Pannen kokes ut med littegranne vann, og dette helles i gryten sammen med litt soyasaus. En spiseskje mel has i og, der røres rundt. Dette danner grunnlaget for sausen.

En buljongterning er på forhånd rørt ut i 1,5-2 dl varmt vann; Buljongen spes i sausen litt etter litt sammen med 3 dl fløte; det hele skal koke mellom hver gang du sper i mer væske. Ha i tomatpure, karri, chilipulver, kummin og hvitløk.

Kjøtt og grønnsaker has i, og det hele småkoker en liten stund. Helt tilslutt slås varmen ned, og rekene has i. Det må da ikke koke – rekene skal bare trekke til de blir varme (ellers blir de visst seige).

Serveres med Solems Safranris.

Porsjoner:
2